Türkiye Cumhuriyeti

Madrid Büyükelçiliği

Büyükelçilik Duyurusu

26. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri Oy Verme İşlemlerine İlişkin Hatirlatma Duyurusu , 22.10.2015

 

26. DÖNEM MİLLETVEKİLİ GENEL SEÇİMLERİ OY VERME İŞLEMLERİNE İLİŞKİN HATIRLATMA DUYURUSU

 

 

Değerli vatandaşlarımız,

 

Ülkemizde 1 Kasım 2015 tarihinde gerçekleştirilecek olan 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için Büyükelçiliğimizde oy kullanma işlemlerinin 25 Ekim 2015 Pazar günü 09.00-21.00 saatleri arasında yapılacağının hatırlatılmasında fayda görülmektedir.

 

Seçimlerde Büyükelçiliğimizde oy kullanabilmeniz için öncelikle "Yurtdışı Seçmen Kütüğü”nde T.C. Madrid Büyükelçiliğine kayıtlı olduğunuzdan lütfen emin olunuz.

“Yurtdışı Seçmen Kütüğü”nde Büyükelçiliğimize kayıtlı olup olmadığınızı Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı’nın (YSK) internet sitesinden

(https://secmen.ysk.gov.tr/ysk/secmenBilgiYurtdisi.jsp) öğrenebilirsiniz.

 

2015 Milletvekili Genel Seçimlerinde Büyükelçiliğimizde oy kullanacağını teyit eden vatandaşlarımızın oy kullanmaya gelirken,Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasını taşıyan; nüfus cüzdanı, resmi dairelerce verilen soğuk damgalı kimlik kartı, pasaport, evlenme cüzdanı, askerlik belgesi, sürücü belgesi, hakim ve savcılar ile yüksek yargı organı mensuplarına verilen mesleki kimlik kartı, avukat, noter ve askeri kimlik kartı gibi kimliğini tereddütsüz ortaya koyan resimli, resmi nitelikli belgelerden birini yanında bulundurmaları şarttır.

 

Saygıyla duyurulur.

 

 

T.C. MADRİD BÜYÜKELÇİLİĞİ