Türkiye Cumhuriyeti

Madrid Büyükelçiliği

Büyükelçilik Duyurusu

Büyükelçiliğimiz Ve Barselona Başkonsolosluğumuzda Düzenlenecek 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinin Tarihine İlişkin Duyuru , 02.09.2015

 

BÜYÜKELÇİLİĞİMİZ VE BARSELONA BAŞKONSOLOSLUĞUMUZDA DÜZENLENECEK 26. DÖNEM MİLLETVEKİLİ GENEL SEÇİMLERİNİN TARİHİNE İLİŞKİN DUYURU

 

 

Değerli vatandaşlarımız,

 

26. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri çerçevesinde İspanya’daki vatandaşlarımızın oy verme işlemleri, Madrid Büyükelçiliğimiz (Adres: Calle Rafael Calvo, 18 - 2o A-B 28010 Madrid) ve Barselona Başkonsolosluğumuzda (Adres: Passeig de Gracia, 7 – 1o A Barcelona) 25 Ekim 2015 Pazar günü 10.00-19.00 saatleri arasında gerçekleştirilecektir.

 

Yüksek Seçim Kurulu tarafından “Yurtdışı Seçmen Kütüğü” bu sabah (2 Eylül) İspanya saati ile 07.00’de açıklanmış olup, posta yoluyla adres beyanı başvuruları anılan saat itibariyle kabul edilmeyecektir.

 

İspanya’da yaşayan vatandaşlarımızın yurtdışı seçmen kütüğüne kayıtlı olup olmadıklarını www.ysk.gov.tr adresinden ulaşılabilen “Yurtdışı Seçmen Sorgulama” bölümünden kontrol etmeleri gerekmektedir. Kayıtlı olmayan vatandaşlarımız, en geç 10 Eylül 2015 Perşembe günü yerel saat ile 16.00’ya kadar Büyükelçiliğimiz ya da Barselona Başkonsolosluğumuza bizzat müracaat ederek “Adres Beyanı”nda bulunabilecekler ve bu suretle oy kullanma hakkını elde etmiş olacaklardır.

 

Saygıyla duyurulur.

 

T.C. MADRİD BÜYÜKELÇİLİĞİ