Türkiye Cumhuriyeti

Madrid Büyükelçiliği

Büyükelçilik Duyurusu

Seçmen Kütüğünün İlan Edilmesi Ve Aski Döneminde (2-10 Eylül 2015) Türkiye’de Bulunan Yurtdişi Seçmenlerinin Adres Beyani İşlemleri Hakkinda Duyuru , 02.09.2015

SEÇMEN KÜTÜĞÜNÜN İLAN EDİLMESİ VE ASKI DÖNEMİNDE (2-10 EYLÜL 2015) TÜRKİYE’DE BULUNAN YURTDIŞI SEÇMENLERİNİN ADRES BEYANI İŞLEMLERİ HAKKINDA DUYURU

 

Değerli vatandaşlarımız,

 

Seçmen kütükleri bugün (2 Eylül) Türkiye saati ile 08.00’de askıya çıkarılmış ve seçmen kütüklerine itirazlar resmen başlamıştır.

 

         Yurtdışı seçmen kütüğünde kayıtlı olup olmadığınızı
https://secmen.ysk.gov.tr/ysk/secmenBilgiYurtdisi.jsp
adresinden teyit etmeniz gerekmektedir.

 

2 Eylül Çarşamba (Türkiye saati ile 08:00) ile 10 Eylül 2015 Perşembe (Türkiye saati ile 17:00) tarihleri (askı dönemi) arasında;

 

Askı döneminde yurtdışında iseniz;

 

Yurtdışı seçmen kütüğünde isminiz bulunmuyorsa, kaydınızda düzeltme veya yerleşim yeri değişikliği yapmak istiyorsanız;

 

-Madrid Büyükelçiliğimiz, Barselona Başkonsolosluğumuz veya herhangi bir Dış Temsilciliğimize şahsen başvurarak “Adres Beyan Formu” doldurmanız gerekmektedir.

 

Askı döneminde Türkiye’de iseniz;

 

Yurtdışında ikamet ediyor ancak askı dönemi içerinde yurt içinde bulunuyorsanız;

 

-En yakın nüfus müdürlüğüne pasaportunuz ile birlikte müracaat ederek “Adres Beyan Formu”nu doldurmanız ve adres tescil işlemini yaptırmanız gerekmektedir.

 

Nüfus müdürlüğünce tescil edilen adresinize ilişkin imzalı ve onaylı “Adres Beyan Formu”nuzun bir örneği ve eklerini ya Yurt Dışı İlçe Seçim Kurulu Başkanlığına doğrudan vermeniz ya da herhangi bir ilçe seçim kuruluna teslim etmeniz gerekmektedir.

 

Önemli Açıklama: Seçmenler, doğrudan İlçe Seçim Kurullarına başvuruda bulunamazlar, öncelikle Nüfus Müdürlüklerine başvurup imzalı ve onaylı adres beyan formlarını almalıdırlar.

 

Saygıyla duyurulur.

T.C. MADRİD BÜYÜKELÇİLİĞİ