Türkiye Cumhuriyeti

Madrid Büyükelçiliği

Büyükelçilik Duyurusu

2015 Genel Seçimleri Adres Beyani Tarihine İlişkin Duyuru , 27.08.2015

 

 

 

26. DÖNEM MİLLETVEKİLİ GENEL SEÇİMLERİ İÇİN YURT DIŞI SEÇMEN KÜTÜĞÜNÜN AÇIKLANMASI, KÜTÜĞE İTİRAZ VE ADRES BEYANINA İLİŞKİN DUYURU

 

 

Değerli vatandaşlarımız,

 

Ülkemizde 1 Kasım 2015 tarihinde gerçekleştirilecek 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde bulunduğunuz ülkede kurulacak sandıklarda oy kullanabilmeniz için "Yurtdışı Seçmen Kütüğü”ne kayıtlı olmanız, bunun için de adres beyanında bulunmanız gerekmektedir.

 

“Yurtdışı Seçmen Kütüğü”ne kayıtlı olup olmadığınızı Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı’nın internet sitesinden (www.ysk.gov.tr) kontrol etmeniz mümkündür.  

 

Yurt Dışı Seçmen Kütüğü 2 Eylül 2015 Çarşamba günü Türkiye saati ile 08.00’da (İspanya saati ile 07.00’da) YSK’nın internet sitesinde ilan edilecektir. Bu tarihe kadar İspanya’da yaşayan vatandaşlarımızın Büyükelçiliğimiz Konsolosluk Şubesi ve Barselona Başkonsolosluğumuza şahsen veya posta yoluyla “Adres Beyanı”nda bulunmaları mümkündür.

 

 Öte yandan, “Yurt Dışı Seçmen Kütüğü”nün ilan edilmesini müteakip, kontrol ettiğiniz seçmen bilgilerinizde adres beyanınızın hatalı olduğunu tespit etmeniz halinde, 10 Eylül 2015 Perşembe günü Türkiye saati ile 17.00, İspanya saati ile 16.00’a kadar Büyükelçiliğimiz Konsolosluk Şubesi ve Barselona Başkonsolosluğumuza şahsen müracaat ederek itiraz mahiyetinde “Adres Beyanı” başvurusunda bulunabilirsiniz.

 

İtiraz başvurusu için son gün 10 Eylül 2015 Perşembe (Türkiye saati ile 17.00) olup, bu saatten sonra itiraz başvurusu kabul edilmeyecektir. İtiraz başvurularının şahsen yapılması gerekli olup, posta ile itiraz başvurusu yapılması mümkün değildir.

 

Seçimlerin İspanya’da düzenleneceği tarihe ilişkin duyuru bilahare yapılacaktır.

 

Saygıyla duyurulur.

 

T.C. MADRİD BÜYÜKELÇİLİĞİ